Задовольняючи марнославство. Як “нові надії” української рок-музики ганьбляться, накручуючи фоловерів

0
1399

Передмова 

Аудиторія в кілька мільйонів фоловерів в численних соцмережах, безумовно, змушує кожного з нас одразу відчувати себе в рази впевненіше, а в палкій дискусії несамовито козиряти своїм успіхом, якого іншим, мовляв, ніколи не досягти. Ну пам’ятаєте ці геніальні формулювання: “Спочатку досягни – потім критикуй”, які поширились в найрізноманітніших варіаціях просторами інтернету і не лише?.. Ну і як же без того аби потішити власне марнославство: дивіться, люди, в нас вже мільйон переглядів на кліпі і кількасот тисяч підписників.

Так чи інакше подібними речами страждав радше російський сегмент інтернету, особливо Ютуб, де кілька років тому горіла справжня війна за кількість фоловерів з постійними звинуваченнями колег по цеху в накрутках переглядів, підписок, лайків та дизлайків. Українська аудиторія за відсутності конкурентоспроможного розважального контенту на найпопулярнішому в світі відеохостингу або включалась в ці конфлікти, виступаючи на сторонах різних гравців, або просто лишалась інертною.

За останні роки український сегмент Ютуб значно виріс, а як відомо старі тренди не вмирають безслідно. Рік тому учасники гурту Kazka під час Національного відбору конкурсу Євробачення шалено хайпонули, звинувативши в накрутці дизлайків під їх новими відео буквально всіх: від музикантів-конкурентів, фанатів інших колективів, які брали участь у торішньому нацвідборі і навіть до агентів ФСБ, які, бачте, не хочуть аби україномовний контент був в топах переглядів.

Інакше припустили аналітики, які вважають, що ситуація з накручуванням дизлайків була просто черговим інфоприводом команди аби привернути увагу до своїх новинок, які виходили напередодні та не отримували достатньої уваги в медіапросторі.

Але, як то кажуть, не Kazkою одною. Фанати популярного гурту Без Обмежень у кількох спільнотах почали нарікати на те, що, буцім, “агенти Кремля” накручують дизлайки новим відеороботам команди. Жаль, проте предметної розмови з ними не вийшло. Після попередньої статті про кліп Без Обмежень я отримав чимало критики і навіть погроз, отож, фанати групи вкрай неохоче бажають зі мною спілкуватись.

Ближче до суті 

Заговорили про накручування дизлайків фанати Без Обмежень ще наприкінці минулого року, проте ніякої реакції ні прес-служби, ні продюсера, ні навіть самих музикантів після цих заяв не пролунало. Навряд чи би гурт спробував хайпувати за згаданим вище прикладом Kazkи, подумав я. При тому, що з заздрісною частотою для українських музикантів прес-служба гурту публікує натхненні дописи про мільйон переглядів нового відео за рекордно короткий час.

І орієнтовно в той же час від свого колеги я отримав листа з пропозицією переглянути статистику каналу рокерів, який, попри констатовану фанатами “атаку дизлайків” активно приростив аудиторію і навіть проривався кілька разів в десятку популярних каналів українського Ютуб та міцно закріпився в 20-ці найбільш відвідуваних каналів. Ок, можна було б потішитись, що українська музика встає з колін, проте завжди є свої “але”.

Для необізнаної аудиторії зроблю невеликий екскурс. Гурт Без Обмежень виник два десятка років тому в закарпатському Мукачево. За цей період команда пройшла дуже нерівний період творчості, який можна охарактеризувати загалом наполегливим бажанням потрапити в мейнстрім. І ось цей період настав: в 2017 році хлопці потрапили на Х-фактор і почали розігрувати цю карту по повній. Тут вам і образ романтик-рокерів, який на себе хто тільки не приміряв, і агресивний маркетинг, який минулого року зробив Без Обмежень мало не зірками першої величини, і продюсерська робота, яка переповнила теле- та радіоефіри творчістю колективу. І не даремно, оскільки продюсер гурту Олег Ходачук має виходи на крупні телеканали, зокрема на 1+1, який просто не може зупинитись виписувати дифірамби новоспеченим зіркам.

Ну і з цим образом зірок першої величини зовсім якось не клеються мізерні перегляди на Ютуб та нечисленні підписники. Великим зіркам треба мільйони переглядів. Але що робити, коли їх нема? Все просто – накрутити.

Ну що ж, друзі, це справді дивовижно!

Ну а це були “проіски Крємля”

Оу, а це, напевно Трамп накручує підписників

Ну а це бабуся хотіла підписатись на канал Без Обмежень, проте не змогла потрапити по кнопці підписки. Ага.

Ну і ситуація повторилась знову

А це порохоботи вирішили підтримати Без Обмежень

Імперія наносить удар у відповідь

Хлопці йшли до успіху

Залишаємо жарти. Трохи коментарів наостанок

Розписувати кілометрові тексти про очевидність накручування переглядів та фоловерів я не буду. Я міг би з легкістю опублікувати дві останні світлини і все було б цілком очевидно. Зрозуміло, що подібна накрутка не зробить музикантів більш популярними, не накрутить відвідувачів на концерт, проте я не хочу аби агресивний маркетинг низькопробних гуртів створював перепони для можливості прослуховування слухачами справді якісного продукту, що ми маємо зараз.

Марнославство без обмежень… Задовольняти його чи не задовольняти? – Вибір за вами!

Оцініть статтю

9 points
Upvote Downvote

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть коментар
Будь ласка, введіть ваше ім'я