Головна Рубрики ТОП-7 ТОП-7: Де почитати (послухати) про українську рок-музику (підбірка ресурсів)

ТОП-7: Де почитати (послухати) про українську рок-музику (підбірка ресурсів)

Останні роки супроводжуються наполегливим бажанням українців слухати та читати більше про український продукт, що досить важко було уявити ще на зорі української незалежності. Безперечно, охочі можуть почати гуглити десятки пошукових запитів, що стосуються української рок-музики, одначе не обов’язково ви зможете знайти те, що Ви шукаєте. Отож, ми вирішили приготувати ТОП-7 ресурсів, де ви зможете дізнатись про новинки української рок-музики, отримати інформацію про цікаві релізи молодих та вже знаних вітчизняних виконавців та просто насолодитись хорошою музикою.

1. MusicInUA | Україномовний ресурс про якісну музику

Можливо здамся не надто об’єктивним, одначе переконаний, що це той ресурс, який треба читати, якщо ви хочете тримати руку на пульсі подій української рок-сцени. Пам’ятаю ще коли ресурс був скромним типовим блогом на платформі WordPress: за цей час команда професійно зросла і тепер якісно і доступно пише про всі цікавинки українського року. Жанрових та мовних обмежень ресурс щодо публікованих релізів колектив не має, отож, саме тут ви зможете знайти інформацію про ті гурти, що потрапляють під поняття “неформат”.

2. LiRoom

Блог про нову українську музику, що заснований музичним критиком та журналістом Олексієм Бондаренком. Проект надзвичайно перспективний і зосереджує увагу, що важливо, як на відомих виконавцях, та і колективах, що тільки-но дебютували на українській сцені. ”Ми прагнемо популяризувати нову українську музику та підняти її на якісно новий рівень”, – таким чином охарактеризували свою місію організатори проекту. Особливу увагу зверніть на рубрику “Мясорубка”, де компетентні критики аналізують напрацювання молодих українських колективів. Формат порталу – нова українська (в широкому сенсі) музика. Отож, кожен охочий, безперечно, знайде щось собі до смаку. Цього року проект LiRoom пережив своєрідний апгрейд, що можливо трішки вплинуло на частоту наповнюваності сайту, що, одначе мінімально впливає на якість ресурсу.

3. UA MUSIC

Інформаційний портал UA MUSIC існує відносно недовго, одначе зарекомендував себе як потужний ресурс цілковито присвячений висвітленню різноманітних аспектів українського музичного мистецтва. “Головною ідеєю створення порталу було, є і залишиться на все час процвітання проекту несення української музики в маси. Ми створили перший у своєму роді і в нашій країні проект, який відобразить всю багатогранність української музики” – так, можливо, дещо амбітно охарактеризували творці проекту своє дітище. Якщо говорити про сегмент української рок-музики, що представлений на сайті, то варто зауважити, що обмежується він переліком популярних рок-колективів, що працюють переважно в поп-рок жанрі. Одначе адміністрація ресурсу активно займається створення якнайкращих умов для донесення молодими гуртами своєї творчості до мас. Так, спільно з експериментальним бюро новин Troider портал створив проект покликаний на допомогу молодим виконавцям в підкоренні національного телебачення та радіомовлення.

4. Джем ФМ 95.6 FM

Київська музична радіостанція, що здійснює ефірне мовлення лише в Києві, одначе всі охочі можуть слухати ефіри в мережі Інтернет за адресою http://jamfm.com.ua/. В ефірі радіостанції звучить маса тематичних програм, серед яких заслуговує на увагу шоу “Селекція”. Музичний формат радіостанції – україномовний та російськомовний рок і поп-рок. Наразі Джем ФМ активно займається матеріальною та інформаційною підтримкою різноманітних концертів та фестивалів, що мають на меті поширення української музики загалом та вітчизняної рок-музики в тому числі. До відвертих недоліків радіостанції варто віднести, що в ефірі ви практично не відшукаєте маловідомі формації, що тільки-но торують свій шлях у вітчизняний музичний простір.

5. Muzmapa

Проект Muzmapa, що існує уже три роки, досить позитивно себе зарекомендував серед поціновувачів української музики. Мінімалістичний дизайн й водночас досить грунтовне наповнення ресурсу не залишить вас байдужими. Щомісяця команда проекту підбиває підсумки творчої діяльності українських гуртів та виконавців, готуючи цікаві дайджести, що зважаючи на свою лаконічність, не переобтяжують читача і не відвертають увагу від презентованих релізів. Зваживши на те, що над проектом працює досить невелика команда, дивуєшся наскільки наполегливо вона працює над висвітленням новин сучасної української музики загалом та українського року в тому числі. P.S.: Немає бажання читати, не забудьте відвідати проект Лампова Muzmapa, де можна побачити ряд цікавих розмов з молодими українськими виконавцями.

6. Neformat

Якщо ви хочете послухати справді неформатну українську музику, то портал Neformat – це те, що вам дійсно потрібно. Цікавий портал перш за все тим, що зосереджений на вітчизняному роковому андеграунді. Свіжі новини, цікаві статті, ексклюзивні інтерв’ю, афіші цікавих заходів… Це далеко не все, що зможе запропонувати ресурс вибагливому поціновувачу української музики.

7. Нотатки про українську музику

Ресурс, присвячений сучасній українській музиці у найрізноманітніших її проявах. Проект розпочав своє існування 2013 року з ініціативи його творця і незмінного адміністратора Влада Вороніна. Концепція порталу полягає у висвітленні найрізноманітніших аспектів сучасної української рок-музики. Наповнення сайту не викликає запитань, одначе україномовність релізів, що є невід’ємною вимогою для публікації його на сайті, суперечить систематичному викладу новинок української музики на якому наголошує Влад Воронін. Загалом якість ресурсу все ж заслуговує на те, щоб отримати гідну оцінку від користувачів мережі.

Оцініть статтю

13 points
Upvote Downvote

Олександр Іващенкоhttps://freemuz.lviv.ua/
Головний редактор порталу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

O.Torvald з новим альбом у Львові

Де: м. Львів, Festrepublic (вул. Старознесенська, 24-26) Коли: 14 грудня, початок о 19:00 Квитки: https://lviv.kontramarka.ua/uk/event/otorvald-59309-95692.html

Кімната Гретхен представлять нову концертну програму

Де: м. Дніпро, нічний клуб "Module" (вул. Січових Стрільців, 5) Коли: 07 грудня, початок о 19:00

Чесність, у яку віриш… Чому ви маєте почути свіжий альбом гурту Фіолет

1 листопада побачив світ новий міні-альбом поп-рокерів Фіолет – Все Чесно. Черговий реліз музиканти приурочили десятій річниці існування колективу. Погодьтесь, десятирічний ювілей...

Історія кохання в новому кліпі гурту X-Rays

15 жовтня музиканти переяславського гурту X-Rays на своєму офіційному ютуб-каналі оприлюднили відеороботу на композицію «Знак», яка побачила світ в квітні цього року....

KARNA оприлюднили титульний трек майбутньої платівки

1 листопада гурт KARNA представив титульний трек зі своєї майбутньої платівки “ARKAN” та лірик-відео до нього. Нагадаємо, що це вже другий оприлюднений...

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.