ТОП-7 фестивалів для молодих гуртів

0
98

Хоча до фестивального сезону ще чимало часу, проте молодим виконавцям та колективам уже час задуматись про те, щоб прорватись на вітчизняні фестивальні майданчики та гідно про себе заявити. Позаяк виступ на фестивалях, це не просто можливість для гуртів-дебютантів виступити на одній сцені зі знаними музикантами, а й збагатитись неабияким досвідом виступів та звісно розширити аудиторію своїх шанувальників. Отож, черговий випуск рубрики «ТОП-7» вирішив зробити підбірку вітчизняний фестивалів, що відкриті для співпраці з молодими виконавцями та колективами.

1. “Республіка” (Кам’янець-Подільський)

 

Один з наймасштабніших фестивалів України – «Республіка», що вже традиційно з 2011 року відбувається в Кам’янці-Подільському цьогоріч знов береться відкривати молоді таланти. «Ми практикуємо конкурс на участь, де з допомогою голосування у кожного колективу є шанс потрапити на фестиваль», – коментують свою політику організатори фестивалю. Нагадаємо, що минулорічний фестиваль відкрив для поціновувачів української музики такі колективи, як Franko’, Натоліч та Люмьєр, без яких нині дуже важко уявити вітчизняну сцену, а також гурт  AGHIAZMA, що став своєрідною родзинкою цьогорічного національного відбору конкурсу Євробачення.

Цьогоріч організатори уже традиційно підготували можливість вісімці молодих гуртів, що переможуть в конкурсі та відбірковому турі, виступити на сцені найочікуванішого фестивалю цього року.

Наразі бажання позмагатись за участь в конкурсі виявило понад дві сотні виконавців та колективів з різних куточків України.

Заявки на участь в конкурсі можна залишити на офіційних сторінках фестивалю у Вконтакті та Facebook.

2. “WOODSTOСK Ukraine” (аеропорт «ЦУНІВ», Львівська область)

 

До 1 червня приймає заявки від колективів, які бажають виступати на Малій сцені, знаний вітчизняний фестиваль “WOODSTOСK Ukraine”, що цьогоріч відбудеться неподалік від містечка Городок у Львівській області. Мала сцена покликана відкривати нові таланти і тому всі охочі гурти можуть поборотись за участь у одному з популярних фестивалів України. Наразі бажання виступити на Малій сцені виявили понад півтори сотні молодих виконавців та колективів з різних куточків України.

Заявки на участь приймають до 1 червня. Результати жеребкування ж будуть підбиті після 1 липня. Залишити заявку щодо виступу на малій сцені можна в офіційній спільноті фестивалю у Вконтакті.

3. “Схід-Рок” (Тростянець, Сумська область)

 

Цьогорічний фестиваль “Схід-Рок” не оминув тенденцію залучення молодих музикантів. Відповідно до правил 50 % лайн-апу формують організатори, натоміть інша половина визначається за результатами онлайн-голосування.

Кількість команд, яких буде обрано шляхом онлайн-голосування буде оголошено пізніше. Натомість колективи, що потраплять до лайн-апу отримають змогу виступити на Головній сцені з оплатою проїзду, харчування та проживання.

Залишити заявку на участь в конкурсу можна на офіційній сторінці фестивалю у Вконтакті.

4. “Re:формація” (м. Чортків)

 

На четвертій сходинці нашого рейтингу міцно закріпився мистецький фестиваль “Re:формація”, який, до слова, цього року відбудеться в місті Чортків.

«Якщо ти пишеш вірші, маєш свій гурт, чи займаєшся іншою самодіяльністю і впевнений, що люди мають це побачити – тобі до нас», – говорять організатори фестивалю.

Зважаючи на те, що фестиваль не набув надзвичайно широкої популярності і співвідношення відомих музикантів та виконавців-дебютантів складається на користь молодих колективів, які можуть цілком без обмежень представити себе в умовах затишного опен-ейру.

Організатори розпочали збір заявок на участь у фестивалі, отож, якщо ви молоді, натхненні та перспективні – фестиваль “Re:формація” чекає саме Вас! Надіслати заявку можна в офіційну спільноту фестивалю у Вконтакті.

5. «Рок Булава» (Переяслав-Хмельницький)

 

Цьогорічний фестиваль «Рок Булава» ласкаво відкриває двері для знаних та молодих виконавців. Починаючи з минулого року система формування лайн-апу змінилась. Гурти подають заявки на участь в жеребкуванні за результатами якого формуються групи до 20 колективів та виконавців серед яких проводиться голосування. Таким чином, можливість потрапляння на фестиваль колективів залежить на 50 % від результатів голосування та на 50 % від думки організаторів, що забезпечує максимально прозорі умови.

Залишити заявку на участь можна в офіційній сторінці фестивалю у Вконтакті.

Окрім того, уже доступні в продажі квитки на фестиваль, отож поспішіть придбати за нижчими цінами.

6. «Тарас Бульба» (м. Дубно, Рівненька область)

 

Цього року організатори відновили один з найстаріших рок-фестивалів України. Прикметно, що цього року фестиваль дає можливість взяти участь у фестивалі і молодим вітчизняним рок-колективам.

Вже зараз наша команда працює над тим, аби підготувати для вас абсолютно оновлений фестиваль. Нове оформлення, нове наповнення, нова ніша. Наша мета – зібрати на сцені найкращих представників української рок-музики у різних її проявах, зберігши при цьому бунтівний дух “Тараса Бульби”, – анонсують організатори фестивалю.

Наразі бажання взяти участь за даними сайту фестивалю виявило понад півсотні музикантів та колективів, не враховуючи не опрацьованих анкет.

Якщо ви молодий колектив (а цього року фестиваль не ставить ніяких вікових обмежень) і хочете показати себе на сцені з популярними українськими рок-гуртами, то фестиваль «Тарас Бульба» – це саме те, що вам потрібно. Залишити заявку можна на офіційному сайті фестивалю.

До речі, квитки на фестиваль уже доступні в продажу.

7. «Холодний Яр» (с. Грушківка, Кам’янський район, Черкаська область)

 

Цьогорічний фестиваль «Холодний Яр» вирішив не оминути тренду на залучення молодих виконавців і запропонували всіх охочим музикантам заповнити анкету на участь у фестивалі. Організатори зауважують, що й раніше отримували безліч заявок від молодих гуртів, проте далеко не всі з них вдавалось розглянути і надати відповідь. Цього ж опен-ейр планує провести своєрідну роботу над посилками та максимально залучити молодих музикантів на сцену.

Одначе прикра новина для молодих музикантів, які виконують композиції російською мовою: заявки від таких колективів прийматись до уваги не будуть. Власне це й зумовило те, що фестиваль в нашій підбірці опинився на такій низькій позиції.

Отож, якщо ви молодий і перспективний україномовний (!) колектив, то можете спробувати подати заявку на участь у фестивалі через форму, що доступна в мережі.

Оцініть статтю

14 points
Upvote Downvote

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть коментар
Будь ласка, введіть ваше ім'я