Чесність, у яку віриш… Чому ви маєте почути свіжий альбом гурту Фіолет

Головна Обране Чесність, у яку віриш… Чому ви маєте почути свіжий альбом гурту Фіолет

Чесність, у яку віриш… Чому ви маєте почути свіжий альбом гурту Фіолет

1 листопада побачив світ новий міні-альбом поп-рокерів Фіолет – Все Чесно. Черговий реліз музиканти приурочили десятій річниці існування колективу. Погодьтесь, десятирічний ювілей – це суттєва дата і лишити її без символічного підведення підсумків було б неправильно. Очевидно, Фіолет – не надзвичайно великі фанати помпезних ювілейних концертів, і в творчих планах відштовхуються радше не від дат в календарі. Однак не віддячити своєму фандому, який ось уже впродовж скількох років всіляко підтримує хлопців в нових починаннях, команда просто не могла.

Повертаючись на десятилітню історію формації, Фіолет уже з певністю можна назвати одним з найцікавіших поп-рок-колективів України. Попри те, що в плані стилістики між дебютним альбомом гурту і свіжим міньйоном пролягла прірва, мало хто буде сперечатись з тим, що фірмовий стиль хлопців змінився в більш складну сторону і нарешті склався в той органічний сплав, який одразу занурює слухача у чуттєвий світ зі своєю естетикою, переживаннями та філософією.

Фіолет, так чи інакше, уже в перших своїх релізах означили тему, яка червоною ниткою проходить через всю їх творчість. Це тема любові в усіх її виявах: до коханої людини, рідних, друзів тощо. Тема практично невичерпна, а в той же час не позбавлена небезпеки звести все до банальності. Однак це не про Фіолет: задекларована тематика через ряд альбомів не скотилась в самоповтори, а продовжує з кожним новим релізом в нових відтінках переломлюватись через призму їх творчості. Хлопцям в своїй ніші вдається максимально грамотно урізноманітнювати свою лірику та музику, а голос незмінного лідера формації Сергія «Колоса» Мартинюка однаково добре налаштовує як на легку меланхолію, так і на емоційну екзальтацію.

Музика Фіолету по-своєму парадоксальна. Для слухача поза контекстом вона може видатись надто клішованою, проте ті, хто все ж дозволять собі поринути у світ пісень Фіолету виявлять наскільки він гармонійний в своїй будові, де окремі вислови та образи набувають закінченого значення лише на тлі цілісності конкретного альбому. При цьому з кожною новою платівкою еволюціонують не лише хлопці, а й ті ідеї, які вони доносять: вони розвиваються, трансформуються, сповнюються все новими сенсами, коли врешті сама означена тематика стає великою метафорою на фоні якої музиканти рефлексують над більш глибокими екзистенційними речами.

Фіолет одні з небагатьох, хто демонструють справді цікавого ліричного героя, який з кожним альбомом розкривається з різних сторін. Колос ніколи не приховував, що кожна платівка колективу – це новий етап, проте, як нам видається, не лише для гурту, а й для їх ліричного героя. Очевидно, що цей ліричний герой не абстрактний і не може існувати поза життєвим досвідом Сергія. Але хіба це применшує його цінність?.. Він живий, він сповнений любові до всіх і всього, що його оточує; він зростає, стає більш зрілим, озирається назад в спробі змінити своє минуле, аби врешті зрозуміти, що «в нас є лише теперішнє, щоб змінити майбутнє».

В той час, коли українській музиці критично бракує сильних текстовиків, Колос з феноменальним успіхом ось уже скільки років пише тексти до більшості композицій гурту, умудряючись перебиватись на видання поетичних збірок та прози. Уже з перших релізів Фіолету стало очевидно, що Сергій володіє неабияким талантом подавати цілком буденні теми під соусом глибоких образів та яскравих вичурних метафор. Такій творчій активності можна лише позаздрити.

Як зізнався Колос, команда взагалі не планувала видавати цього року альбоми, оскільки лише минулого року вийшов повноформатник “Aurora”, а конвеєрним виданням платівок хлопці ніколи не страждали. Раптом згадавши про близький ювілей, музиканти вирішили поквапитись і спеціально до річниці викотити хоча б міні-альбом. В той же час, аби зробити до річниці щось особливе, Фіолет зважились на експеримент: кожна з п’яти пісень платівки була записана з іншим саунд-продюсером.

Незважаючи на обширний фандом, в рамках української музики Фіолет навряд можна назвати надзвичайно популярним гуртом. А даремно… «Все Чесно» зайвий раз це доводить. Зібравши п’ять абсолютно різних саунд-продюсерів, які мають абсолютно відмінні бачення та підходи до роботи, Фіолет спробували втілити цілісну історію, там де багато команд, з великою ймовірністю, змогли б зреалізувати ідею подібного ЕР лише у вигляді збірки малозв’язних треків.

В цьому плані платівка виглядає максимально цілісно від інтро і до останнього синглу. Зовсім короткий, але атмосферний вступний трек вміло виконує свою роль конструктивного елементу, налаштовуючи слухача на позитивну хвилю емоційного сприйняття наступних треків.

Ми б радили слухати платівку саме в тому порядку треків, які були означені в самій платівці. В такому випадку ви зможете насолодитись не просто платівкою з п’яти різних композицій, а цілісну історію зі своєю динамікою, яка зайвий раз підкреслюється різними підходами до роботи над кожним треком.

Мінорне інтро, на яке вкрай гармонійне лягає нехитрий речитатив Колоса, плавно переходить у сингл «Київ-Берлін-Київ», над яким попрацював саунд-продюсер минулого альбому хлопців Артур Данієлян. Ми не втомимось повторювати, що Артур справді феноменальна людина в своїй сфері: він може потішити справді цікавими музичними рішеннями та яскравими аранжуваннями і сповна демонструє це в межах довіреного йому треку. Традиційний інструментальний ряд досить вміло розбавляється струнною секцією та клавішними, однак, як не прикро це констатувати, під цим різноманіттям звуків практично дещо губиться фірмовий стиль Фіолету. Трек може видатись дещо нуднуватим і занадто «тягучим», але ці емоції дуже видко розсіюються під час прослуховування наступного синглу – «До Серця».

«До Серця» більш традиційний для хлопців з Фіолету трек, а тому не виглядає вимучено. Під час роботи над ним музиканти віддались в руки знаного саунд-продюсера Сергія Любинського. Загалом більш звичним полем для Сергія можна назвати альтернативу, проте результат роботи з Фіолетом вийшов напрочуд цікавим. «До Серця» звучить в порівнянні з минулим синглом «важче», проте цей ефект досягається значною мірою за рахунок більш виразного вокалу (чого не скажеш про «Київ-Берлін-Київ»), на що, очевидно, Любинський завжди робить акцент, та в більш характерному звучанні інструментів, які, попри свою щільність, не заважають сприймати композицію уже з першого прослуховування.

Трек «#нірванабуде» пропонує все більш “важке” звучання. Це чистої води фансервіс, що аж ніяк не применшує цінність композиції в рамках альбому. В необізнаного слухача «#нірванабуде», навряд, викличе скільки емоцій, стільки їх буде у фанів Фіолету, які роками слідкують за творчістю хлопців, для яких цей хештег не пустий звук. Врешті це забійний трек, який, передбачаємо, буде неодноразово лунати на біс в рамках майбутнього концертного туру. Ну і є щось від торвальдів: не дарма над треком працював Костянтин Пуга.

Під кінець платівка скидає темп і напір, аби потішити більш розміреними синглами «Все Чесно» та «Коли Усміхаєшся Ти», до роботи над якими долучитися саунд-продюсери Остап Панчишин та Мар’ян Криськув. В них музиканти вирішили відійти від поп-року в сторону інді-року, а у випадку останнього треку – навіть в сторону такої-собі інді-акустики. Досить мінімалістичні аранжування не стануть одкровенням в рамках творчості Фіолету, проте свою аудиторію знайдуть.

Оцінка: 8/10

Платівка «Все Чесно» навряд чи стане головною музичною подією року, проте в своїй ніші вона виконує поставлені завдання на сто відсотків. Альбом сповнений міцними треками, які, навряд, для пересічних слухачів зможуть тягатись з минулими хітами Фіолету. Але це й потрібно. «Все Чесно» – дуже особиста історія, яка, попри жанрове різноманіття сприймається дуже цілісно. Це, напевно, один з небагатьох альбомів останнього часу, які хочеться слухати повністю.

Оцініть статтю

43 points
Upvote Downvote
Олександр Іващенкоhttps://freemuz.lviv.ua/
Головний редактор порталу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я

ОСТАННІ НОВИНИ

ТАТУХІ Вмикача “додали драйву”…

Здається, що рівненський музикант Олексій Казанцев зі своєю командою «ТАТУХІ Вмикача» випробовує на міцність не лише нову політику сервісу YouTube черговими релізами,...

Рівненський музикант Михайло Коваль презентував гостросоціальний трек

Відомий рівненський музикант, екс-учасник гурту «Відстань», а також гітарист гурту «Брем Стокер» та басист і вокаліст формації «ТАТУХІ Вмикача» Михайло Коваль в...

NEWMA випустили дебютний кліп

Нещодавно столичні інді-рокери NEWMA, відомі широкому загалу яскравими трибьют-шоу Земфіри, оприлюднили кліп на свій другий сингл «Никому», який став офіційним саундтреком вітчизняної чотирьохсерійної стрічки «Компаньонка»

O.Torvald з новим альбом у Львові

Де: м. Львів, Festrepublic (вул. Старознесенська, 24-26) Коли: 14 грудня, початок о 19:00 Квитки: https://lviv.kontramarka.ua/uk/event/otorvald-59309-95692.html

Кімната Гретхен представлять нову концертну програму

Де: м. Дніпро, нічний клуб "Module" (вул. Січових Стрільців, 5) Коли: 07 грудня, початок о 19:00

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.